chlorellaJe veľmi známou už po stáročia. Ľudia ju využívajú na liečenie širokej škály chorôb. Na svete existuje len veľmi malý počet rastlín či plodov, ktoré sa dokážu vyrovnať alebo len priblížiť obsahom liečivých látok, ktoré obsahuje chlorella. Táto riasa obsahuje viac ako 20 vitamínov a dôležitých minerálov. Je to sladkovodná riasa produkovaná v ekologicky čistom prostredí na farmách. Obsahuje 60-70% bielkovín, 8% vlákniny, 2% oligo- a polysacharidov, 2,5 až 3,7 % chlorofylu, karotenoidové farbivá, luteín, zeaxantín, 10% tukov s obsahom esenciálnych mastných kyselín, vitamíny, kyselinu listovú, minerálne látky, 1% draslíka a 0,15% železa. Je najbohatším potravinovým zdrojom chlorofylu.

 • podporuje lepšie trávenie a vylučovanie
 • stimuluje rast a obnovu tkanív
 • posilňuje imunitný systém, podporuje telo k tvorbe interferónu
 • výrazne prispieva k zvýšeniu úrovne prospešnej mikroflóry v celom tráviacom trakte
 • riasa Chlorella je bohatá na horčík Mg, ktorý je potrebný nielen pre mentálne zdravie, ale aj obmedzuje astmatické záchvaty. Okrem toho, žiadna ľudská bunka nie je schopná fungovať bez magnézia.
 • Chlorella upravuje metabolizmus cukru tak, že udržuje jeho hladinu na konštantnej úrovni.
 • podporuje liečbu vredov a liečbu koliky
 • znižuje vysoký cholesterol, čo napomáha pri ochrane pred srdcovými chorobami
 • detoxikuje organizmus, napomáha tým organizmu bojovať proti rakovine orgánov
 • Chlorella obsahuje najviac chlorofylu zo všetkých rastlín na svete – od 1,7% do 7%
 • Viaže na seba ťažké kovy a vylučuje ich z tela
 • Je prospešná skrátka vo všetkých telesných funkciách, celkovo oživuje telo a človek sa cíti plný energie

Chlorella je považovaná za „superjedlo“. Je to jedna z mála rastlín a plodov, ktoré by vo vašom jedálničku určite nemali z času na čas chýbať. Jediné obmedzenie pri užívaní chlorelly môžu mať ľudia, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi (napr. warfarín). Warfarín potláča učinok vitamínu K a chlorella ho obsahuje výrazné množstvo čo ma za následok doplnenie vitamínu a obmedzenie účinnosti warfarínu. Preto je dôležité konzultovať užívanie chlorelly s lekárom. Internetové obchody predávajúce chlorellu väčšinou na toto neupozorňujú, pravdepodobne v snahe predať čo najviac. Takisto užívanie chlorelly nieje vhodné pri infekciách a chrípke a to z toho dôvodu, že je oslabená odolnosť a vysoké riziko vzniku sekundárnej (následnej, súvisiacej) bakteriálnej infekcie. Voľné železo môže len uľahčiť patogénom získať prevahu nad vašou obranyschopnosťou.

Dávajte si pozor aj vtedy ak užívate napríklad doplnok železa aby nevznikol prebytok železa v organizme, pretože organizmus nieje schopný vylúčiť železo tak ako napríklad vitamíny skupiny B (močom). Železo sa následne kumuluje v organizme a zaťažuje všetky orgány čo sa prejavuje slabosťou, hnedým sfarbením pokožky, nevoľnosťou, búšením srdca atď. Stará známa pravda „Všetkého veľa škodí“ platí aj pri tomto „superjedle“. Čiže nemusíte hneď bežať do lekárne a kúpiť si pol kilové balenie :).


Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *