klincekKlinček je najviac známy ako korenie na ochutenie jedál sladkých či slaných alebo sa pridáva do zaváranín. Málokto však vie na čo všetko sa dá použiť a k čomu je okrem varenia ešte dobrý. Pochádza zo stromu, ktorý rastie v Madagaskare, Brazílii a Zanzibare. To čo sa používa z tohto stromu sú vlastne nerozvinuté okvetné púpätka, ktoré sa zberajú, keď ešte svetlo žltozelená farba neprešla do machovej. Aby sme mohli pozbierať naše obľúbené klinčeky, musí sa strom dožiť viac ako päť rokov až potom začne mať kvety.

Vo vonnej lampe priaznivo a dezinfekčne pôsobí na dýchacie cesty a prieduškové zápaly. Olej sa aplikuje po kvapkách. Silice tlmia citlivosť a bolesti zubného nervu. Klinčekovým čajom či tinktúrou sa vymývajú hnisavé rany a bolestivé kožné infekcie, s tinktúrou sa premazávajú aj miesta postihnuté reumatickými prejavmi či dny. Pri bolestiach zubov je najvhodnejšia tinktúra, ktorá sa pripraví s 10 g klinčekov s polovicou škoricovej tyčinky, všetko sa naloží do 0,5 litra liehu (60%) a nechá sa aspoň 14 dní vylúhovať. Potom preceďte výluh a uschovajte v tmavej uzavretej nádobe. Pri bolestiach si tinktúru 2x denne vyplachujte a masírujte ďasná alebo zub.

Klinček však dokáže ešte viac. Vedecká štúdia potvrdila aj jeho protirakovinové účinky. Štúdia bola zameraná na rakovinu kože, ktorá je klasickou medicínou veľmi ťažko liečiteľná. Vodný roztok z klinčekov bol aplikovaný na kožu a rakovinové bunky začali ustupovať. Taktiež je vhodný aj ako prevencia. Možno sa raz dočkáme aj prípravkov na opaľovanie s prísadami výťažkov z klinčeka.

Pri inhalácii dezinfikuje dýchacie cesty, lieči prieduškové zápaly. V prášku povzbudivo ovplyvňuje činnosť srdcového svalu. Antioxidanty z klinčekov môžu slúžiť nielen ako prírodné konzervačné látky, ale predovšetkým sú výborným liekom na predčasné starnutie, degeneratívne choroby všetkých buniek a tkanív a dokonca aj prevenciou rakoviny. Pri použití prášku z klinčekov dokáže klinček svojimi obsahovými látkami výrazne pôsobiť proti črevným parazitom. Koncentrácia a typ látok predstavujú doslova elixír mladosti a života, ale tiež prírodný konzervačný prostriedok. V lekárni môžete kúpiť 100% klinčekový olej a vyskúšať vyššie popísané účinky.klincek

loading…Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *