negativita, emocie, hnevNegatívne emócie nás atakujú už do rána ako vstaneme. Väčšina ľudí to pozná. Zvoní budík, treba vstať, spraviť kávu/čaj, medzitým ísť do kúpeľne rozlepiť oči, naraňajkovať sa a rýchlo utekať do práce autom alebo spojom. Približne takýto je začiatok dňa väčšiny ľudí. Stres a nervozita sa medzitým nalepí na päty a už to ide. Človek príde do práce a tam ďalší stres, „dobroprajní“ kolegovia, nevľúdny šéf nám naloží práce nad hlavu a pod. Takýchto podobných situácii sa bežnému človeku udeje za deň mnoho. Denne teda zažijeme všetko možné a dostane sa nám pod kožu stres, nervozita, napätie, obavy, strach či depresia. Aj keď sa to kúskuje po častiach, lezie nám to do vedomia a hlavne podvedomia.

Každý jedinec sa vyrovnáva s podobnými situáciami po svojom. Niekto ich vie nechať v práci a odísť domov s čistou hlavou, ďalší si ich nesie domov a tam si to niekedy „zlízne“ partner/ka, deti a pod. Ak chcete z toho von, popracujte na tom ako pracovné a iné starosti nenosiť domov, ale zbaviť sa ich za bránou firmy, alebo aspoň po ceste domov. Sú na to rôzne techniky. Predstavte si ako prejdete bránou firmy a všetko čo vás tam sužovalo odrazu po vás zlezie dole ako kvapka vody po mastnom papieri a nič neostane. Predstavivosti sa medze nekladú a je na vás ako podobnú techniku zrealizujete.

Každá jedna negatívna emócia nech už je akákoľvek, spôsobuje blok v toku životnej energie. Energia potom netečie voľne kde má a nastáva nerovnováha. Niekde je jej prebytok a niekde nedostatok. Obyčajne sa to odzrkadlí na funkčnosti orgánov. Dobrý príklad je napr. vystúpenie na pódiu pred publikom. Trémisti to zažívajú často. Pred vystúpením im sťahuje žalúdok a niekedy to trvá celé vystúpenie a niekedy to opadne počas predstavenia. Tok energie je blokovaný a ku bunkám a orgánom sa nedostávajú živiny, energia sa netvorí a stagnuje. Začína nastupovať únava.

Ak máte počas dňa chvíľku čas sami na seba a nikto vás neruší, môžete sa skúsiť oslobodiť aj počas krátkej chvíle v meditácii. Je to jednoduché. Sadnite si na kľudné miesto kde vás nikto neruší. Zavrite oči, dýchajte zhlboka bránicou a predstavujte si ako vstupujete do stredu svojho mozgu napr. cez oči, nos, uši, ústa. Vchádzate do seba. V tom momente keď ste vnútri, neexistuje nič okolo vás, ste len vy a nič iné. Predstavte si ako do vás prúdi zhora čisté svetlo a postupne ako prúdi do vás, napĺňa celú vašu bytosť a nekompromisne odstraňuje všetok stres, strach, starosti, nervozitu, depresiu a napätie. Všetko zlé z vás opadlo a ostala len harmónia. Ak cítite úľavu, spravili ste to správne a energia sa vracia. Môže trvať kým sa to naučíte. Meditácia môže trvať aj kľudne len 5 minút.

Počas dňa je ťažké udržať si dobrú náladu a nedať sa rozladiť inými ľuďmi. Ale aj to ide. Dobre naladený človek srší energiou a obyčajne sa stáva, že závistlivci a negatívne naladení ľudia sa chcú podvedome zbaviť zlej energie na úkor tohto človeka. Pokiaľ sa takémuto človeku už nemôžte nijak vyhnúť, obmedzte komunikáciu s ním na nutné minimum. Ľudovo povedané, chce si z vás „cucnúť“ dobrú energiu. Nedovoľte mu to. Obyčajne takto zle naladený človek chce vyvolať aspoň hádku, pri ktorej začne prenos energií z vás na neho a opačne. On z vás dostane čo chcel a vy máte po nálade a energii. Pomáha aj jednanie s úsmevom na tvári s tým že nenecháte na sebe poznať, ako veľmi ho „radi“ vidíte. On odíde namrzený, že nedostal po čo si podvedome prišiel a vy môžete s úsmevom fungovať ďalej.

Harmonický človek srší energiou a veci bežného dňa sa mu daria lepšie. Je veľa spôsobov ako predísť stratám energie počas dňa. Dá sa povedať, že sme limitovaní len svojou predstavivosťou ako sa budeme zbavovať negatívnych emócií a uchováme si energiu resp. tok energie v celom tele. Skúste si naprogramovať deň dopredu, ako by mal vyzerať a vyčleňte si čas na rôzne veci, ktoré by ste chceli stihnúť. Nie vždy to ide, ale dá sa to zvládnuť. Predídete stresovaniu sa a budete kľudnejší. Na konci dňa sa pochválite, ako ste to dobre stihli a spokojne si ľahnete spať.

Niekedy je negatívnych emócií priveľa a nie vždy sa ich vie človek sám zbaviť. Sú tu aj iné rôzne techniky ako sa ich zbaviť. Poznáme napríklad techniku SRT, ktorá ide hlboko do podvedomia, vie odstrániť príčiny ťažkostí ťahajúce sa z minulých životov, príčiny negatívnych emócii a pod. Musíte však natrafiť na skúseného terapeuta, lebo aj u nich je kvalita prevedenia a hĺbky čistenia rôzna. Veľmi dobrou metódou je aj RUŠ. Aj tu platí, že si treba nájsť skúseného terapeuta. Ak vás počas dňa niekto nahneval, alebo vám spravil čokoľvek zlé, skúste mu odpustiť. Dá sa to previesť v krátkej meditácii. Hlbokými bránicovými nádychmi cez nos sa ukľudnite, vstúpte do seba a predstavte si vás a dotyčnú osobu oproti sebe. Dívate sa vzájomne do očí. Vy poviete: odpúšťam ti úplne všetko čím si mi ublížil/a a tak isto poprosíte dotyčnú osobu o odpustenie napr.: prosím ťa odpusti mi všetko čím som ti ublížil/a. Takto sa rozplynú vytvorené negativity medzi vami. Treba to však spraviť úprimne, ináč to nefunguje. Negatívne emócie sú pre telo jed. Chcete ich držať v sebe? Ako sa budete zbavovať negatívnych emócií je plne na vás. Techník je dosť na to, aby si každý vybral čo mu vyhovuje. Treba len vôľu a odhodlanie.

loading…Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *